Çatı İzolasyonu

Çatı izolasyonu için taleplerinizi firmamıza iletebilir ve kapsamlı çözümler sağlayabilirsiniz. Teknik ekibimiz size beklentilerinizi ideal şekilde sağlayacaktır.

Binalarda Isı Yalıtımı

İzolasyon kelimesi yalıtım anlamına gelir ve binalarda izolasyon yapmanın en önemli yöntemlerinden biri de çatı izolasyonu bölümüdür. Yani bir yerdeki kullanılmayan bölümlerin izolasyonla sağlamlaştırılması sonucu ısı yalıtım durumu öne çıkıyor. Bunun olması kritik bir konudur, çünkü bir bina içerisinde ödenen elektrik su faturasını bile etkiler. Yani bir binada ne kadar iyi ısı varsa bu durum yaşam koşullarını da etkileyecektir. Örneğin gereksiz doğal gaz yakma durumundan kaçınmak mümkün olur. Bu da gereksiz paralarınızın sizde kalması demektir. Bu durum tasarruf konusuna önem veren kişiler için kritik bir detaydır. Özellikle İstanbul gibi soğuk havanın hakim olduğu yerlerde ısı yalıtımının geçim şartları bakımından kritik bir konu olduğu aşikardır ve bu noktada çatı izolasyonu da bir hayli önem kazanır. Isı izolasyonu sadece çatıda deeğil duvarlarda ve birçok alanda yapılır. Çatılar bunun bir bölümü gibi düşünülebilir.

Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır

Çatı İzolasyonu yapılışı konusuna gelince bunun en temelde çatı türlerine göre değişebileceğini bilmek gerekir. Yani çatı şekli nasılsa önce buna göre bir belirleme olacaktır. Çatı yalıtımında kullanılan malzemelere gelince levha veya şilte biçiminde çesitli ısı yalıtım malzemelerinden faydalanılmaktadır. Bunun yapıldığı alana bakılırsa da çatı örtüsü ile tavan döşemesinin arasındaki, kullanılmayan boşlukların değerlendirildiği görülecektir.eğer çatı ahşap konstrüksiyon durumunda ise ısı yalıtım işlemleri merteklerin arasına, alt ya da üstbölümüne yapılabilmektedir. Eğer çatı betonarme kırma çatı şeklinde ise de bu durumda izolasyon beton yüzeyin üstüne yapılmaktadır. Bu noktada teras çatılardan da bahsetmek gerekir. Teras çatı yalıtımları, su yalıtım katmanlarının üzerine ya da alt kısmına yapılabilmektedir. Bunun gibi değişik çatı türlerine göre izolasyonlar yapılır.

Neden Çatı İzolasyonuna İhtiyaç Vardır

Çatı izolasyonu neden ihtiyaç duyulan bir şeydir sorusuna gelince bunun aslında en temel nedeni soğuk havalarda ısı ayarlamasının yapılmasıdır. Yani dışarıdan gelen soğuğun kırılmasını sağlamak, fazla fatura ödemeyi engellemek,daha da önemlisi içeride ısı dengesinin uzun süre sağlanmasında etkisinin olması için kritik bir işlemdir. Yılın büyük bir bölümü soğuk geçiyorsa bu izolasyon ideal sonuç verir. Elbette diğer izolasyon bölümleri ile de desteklenebilir. Artık bunu yaptırmak isteyen bina sahipleri için ne tür talepler olacağına göre işlem süreçleri değişebilir. Fakat tüm bu süreçte   kurumsal özelliklere sahip firmamız sizin beklentilerinize yanıt verecektir. İdeal sonuçlar almak için birkaç adımda başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Ve Sonraki Süreç

Çatı izolasyonu için önemli olan bir durum başvuru ve sonraki sürecin bilinmesidir. Firmamıza başvuru yaparken bazı detaylara önem vermek işinize yarayabilir. Örneğin hangi alana yapılmasının istendiği, çatı özellikleri, yaşanan yerdeki iklim şartları gibi detaylar başta açıklanabilir. Sonra bütçe olarak da ne kadar ayırdığınızı belirtebilirsiniz. Firmamızdaki tecrübeli personelimiz sizden gelen talepleri aldıktan sonra işlem detayları ile ilgli birtakım ayrıntıları belirler ve sonra da işe koyulur. Süreç öncesinde uygulama olacak alanda ne tür işlemlerin olacağına yönelik süreç başlar. Yani plan önce hazırlanır. Nerede ne tür malzeme kullanılacağı, bunun ne kadar süreceği işlem detayları önemlidir. Sonraki aşamada da artık uygulama dönemi başlar ve bu süreçte en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Çatı İzolasyonu Fiyatları

Çatı İzolasyonu fiyatları konusuna gelince talep edilen işlem detayları, uygulamada kullanılan malzeme özellikleri ve uygulama alanı büyüklüğü gibi detaylar öne çıkar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir