Çatı Tamiri

Çatı tamiri ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde yanıtlar vermekteyiz. Kurumsal firmamıza çatılarınızdaki sorunlar için başvuru yapabilirsiniz.

Kötü Havalarda Çatılar

Çatı tamiri yaptırmak için bunlara neden ihtiyaç olabileceğini bilmek işe yarayabilir. Örneğin çatıların tamirine en çok kötü havalarda ihtiyaç olur.   Bunun nedeni dış etkenlere maruz kalan çatıların zamanla belli bölgelerinde sorunlarla karşılaşabilmesidir. Kötü havalardan ne kastedildiğine bakılırsa çatılara en çok zarar veren fırtına, büyük dolu yağması gibi durumlar öne çıkmaktadır. Özellikle fırtınalı havalarda çatıların bazı zayıf bölümlerinin uçması olasıdır. Zaten fırtına olan akdeniz bölgelerinde çatılar yerine dam sistemi olmasının nedeni de budur. Bunun dışında sert cisim yağması da kiremitlere zarar verebilmektedir. Uzun süre yağan dolularda eğer parçalar büyük olursa bu durumda çatıların zarar görmesi çok muhtemeldir. Bunu önlemek için rutin şekilde kontroller yaptırabilir ve büyük hasarların oluşmaması için de önlemler alabilirsiniz. firmamız bu noktada çatılarınız için gereken tüm bakım onarım işlemlerini gerçekleştirecektir. Bulunduğunuz yerde havalar kötüyse mutlaka önlem amaçlı da çatılarınızı sağlama alabilirsiniz.

Çatı Tamiri İçin Ne Tür İşlem Yapılır

Çatı tamiri için ne tür işlem yapıldığına bakılırsa bu nopktada nasıl hasarlar olduğu fikir verebilir. Çatılarda bazı bölgelerde kiremit malzeme kırılması olabileceği gibi büyük küçük delikler olması da muhtemeldir. Bunların sağlıklı şekilde kapatılması için malzemelerin ve uygulamaların doğru biçimde belirlenmesi gerekir. Yani delik varsa alt zemin ve üzerine diğer malzemelere eş değer bir parça eklemesi yapılmalıdır. Eğer delik dışında kırılma eksilme gibi durum varsa da bunun için malzeme eklemesi gerekir.  Firmamızda hangi malzeme eksikse bunun için benzer özellikte tamamlama yapılması sağlanmaktadır. Çatı tamiri işlemlerini bunlarla da sınırlı olarak düşünmemek gerekir. Çatılarınızın onarımı dışında baştan yapımı için de başvuru yapabilirsiniz.

Sıfırdan Çatı Yapımı

İstanbul çatı tamiri ve yapımı firmamızda çatılarınızın baştan hazırlanarak oluşturulması için de talepler karşılanmaktadır. Bir yerde çatı oluşturulacaksa bunun için firmamız titiz bir çalışma sürdürür. Yani öncelikle bir plan hazırlanır. Bu plana göre de harekete geçilerek istenen sonucun alınması sağlanmaktadır. Firmamızın amacı sizlerin en iyi sonucu almasıdır ve bu nedenle tüm işlem sürecinde ayrıntılara önem verilir. Çatıların sıfırdan oluşturulacağı varsayılırsa bunun için şu işlemler devam eder:

  • Öncelikle çatı iskeleti hazırlanır. Bu en önemli aşamadır. Bunun teknik açıdan pürüzsüz şekilde olması için ustalarımız plan hazırlamaktadır. Yani tasarlanması için müşterilerimizn de beklentileri dikkate alınarak iskelet taslağı oluşturulur.
  • İskeletin oluşmasının ardından en önemli diğer aşama malzemeler ve bunların uyguılanmasıdır. Malzeme seçiminde yine firmamız müşterilerin ürün seçimine göre hareket edecektir. Malzeme özellikleri de dikkate alınarak uygulamalar ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.
  • Uygulama aşaması bitmesinin sonrasında en son kontroller yapılmaktadır. Yani müşterilere teslimatın yapılması için artık son değerlendirmeler yapılır ve sonuç sağlanır.
  • Çatı teslimatı olmasının ardından müşterilerimizin görüş ve önerilerini de dikkate almaktayız. Yani memnuniyet değerlendirmesi gibi de düşünülecek kısımlar bizim kurumsal gelişmelerimiz açısından da önemli bir durumdur. Bu nedenle sizlerin de son düzeltmeler için taleplerinizin olması bakımından bu durum önemlidir.

Çatı Tamiri Fiyatları

Çatı tamiri fiyatları konusuna gelince bunların çeşitli kriterlere göre belirlendiğini belirtmek gerekiyor. Çatı tamiri işlemleri için çatıda ne kadar alanın tamir edileceği, ne kadar alanın nasıl tamirinin olacağı gibi konular önem kazanır. Yani hem malzeme kullanımı hem de tamir niteliği fiyatlandırmanın artması ya da düşük olması gibi durumlar için belirleyicidir. Firmamıza fiyat teklifi almak için başvuru yapabilirsiniz.